Rohožka: Neocenitelný pomocník v každé domácnosti


Co jsou rohožky a k čemu slouží

Rohožky jsou tenké koberce, které se používají k ochraně podlahy před nečistotami a vlhkostí. Díky nim se mnohem snadněji udržuje čistota v místnosti. Nejčastěji se používají ve vstupních prostorách, ale lze je umístit téměř kamkoliv v bytě či domě.

Drůbě rohožek

Vlněné rohožky

Vlněné rohožky jsou nejtradičnějším typem rohožek. Jsou měkké a teplé, ideální pro chladnější místnosti. Čistí se vysavačem, ale vydrží dlouhou dobu bez větší údržby.

Bačkory

Bačkory jsou nejčastěji používané rohožky do vstupních prostor. Jsou vyrobeny z pryže nebo ke všeobecnému překvapení i z kobercového materiálu. Lze je snadno otřít a vyčistit, nahromaděný prach se dostane do dutiny a můžete ho tak snadno odstranit.

Kokosové rohožky

Kokosové rohožky jsou vyráběny z vláken ze skořápek kokosového ořechu. Materiál je velmi odolný proti vlhkosti, slunci a řadě dalších faktorů, a proto se nejčastěji používá venku. Lze je ale použít i v interiéru.

Jak správně umístit rohožku

Pokud rohožku umístíte na nevhodné místo, může být její použití spíše na škodu než na pomoc. Proto je třeba zvolit uvážlivě správné umístění:

  • Vstupní prostor: V tomto prostoru by rohožka měla přivítat hosty a trochu usměrnit jejich pohyb. Pokud je vstupní prostor velký, lze umístit i několik rohožek.
  • Kuchyně: Pokud rádi vaříte a vaše kuchyně je slušně vybavena, může být dobrým řešením také umístit rohožku do této místnosti. Ochráníte podlahu před olejem a drobnými střepy.
  • Koupelna: I zde je vhodné podlahu chránit. Bývají však potřeba rohožky speciální, které jsou odolné proti vodě.

Abychom si na závěr shrnuli, rohožka je skvělým pomocníkem, který nám pomáhá udržovat čisté bydlení. Díky své mnohostrannosti se rohožky hodí pro vstupní prostory, kuchyně i koupelny a umístěním na správné místo nám mohou ušetřit nemálo práce. Pokud se tedy chystáte pořídit novou rohožku, dejte si pozor na vhodné umístění i typ rohožky, aby vám co nejvíce vyhovovala.

Zde si můžete vybrat z široké nabídky kvalitních rohožek.