naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie


Ze Staňkova do Furth im Wald

V sobotu 4. listopadu 2017 jsme společně s dětmi z DD Horšovský Týn navštívili v rámci česko – německého přátelství německé městečko Furth im Wald. 
Počasí nám zpočátku nepřálo, byla velká mlha, ale po příjezdu do Německa nás přivítalo sluníčko. Na náměstí na nás čekal člen klubu přátel Domažlice – Furth, který nám dělal doprovod při návštěvě všech zajímavých míst.
První jsme navštívili DRAČÍ MUZEUM, kde se nachází maketa největšího draka na světě, která je také zapsána v Guinnessově knize rekordů. Drak je hlavní postavou německých lidových her „Skolení draka“, které se každoročně konají v létě ve Furth im Wald .
Druhé navštívené místo bylo FURTHSKÉ PODZEMÍ. Jedná se o dlouhý labyrint podzemních chodeb , které byly od pozdního středověku vytesány do skály a sloužily mimo jiné jako pivní sklepy, úkryty, protiletecký kryt, místo k přezimování netopýrů a samozřejmě se staly i rájem „duchů a strašidel“.
Třetí zajímavostí, kterou jsme navštívili bylo MUZEUM ŘEMESEL „FLEDERWISCH“, kde se nachází největší parní stroj v Bavorsku , historická zážitková dílna a tajuplná zahrada.
Posledním cílem naší návštěvy byl areál divoké přírody „WILDGARTEN“ s naučnou stezkou. Zde měly děti možnost vidět a vzít si do ruky mloka, žábu, užovku či raka.
Po dni plném nových zážitků a dojmů jsme usedli ke společnému pohoštění v místní restauraci. Tam naše putování skončilo.
Příjemně unaveni a obohaceni spoustou nových zajímavostí jsme se ve večerních hodinách vrátili zpět do Staňkova.
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1