naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie


Jaké byly Velikonoce 2014?

„ŠVAGRprostřeno je tu zas!“

Již tradičně strávily děti z Dětského domova Zvíkov, Staňkov, ZDVOP Stod, ZDVOP Klenčí a několik dětí z rodin velikonoční prázdniny s občanským sdružením ŠVAGR v Pasekách u Písku. Po velmi úspěšné loňské řadě ŠVAGRprostřena jsme letos uspořádali druhý díl.

Dvacet osm dětí bylo rozděleno do tří skupin, které vedli vždy dva zkušení kuchaři, naši dobrovolníci.

Každý večer jedna skupinka připravila večeři pro ostatní. Všichni malí i velcí hostitelé ukázali, jak skvěle umí vařit a nejen to! K úžasnému tříchodovému menu si pro ostatní připravili také zábavu, prostírali stoly, obsluhovali, hostili. Přesně tak, jako v televizi. 

A co jsme dělali, když jsme zrovna nevařili? Malovali jsme na hrnečky, pekli Vatikánský chléb štěstí, naučili jsme se recept na marcipán, vyráběli jsme velké bubliny, vlastní zmrzlinu, ozdobili si lžičky, kreslili jsme cukrové malby, stavěli cukrové hrady, zámky a mnoho dalšího. Ve volné chvíli jsme chodili také ven. Navštívili jsme místní kravín, nakrmili koně v ohradě, zábavu jsme si užili tradičně i na našem oblíbeném paseckém tobogánu. 

Poslední večer jsme zakončili společným táborákem, opékáním vuřtů a zpěvem našich oblíbených písní. Nakonec nás čekalo vyhlášení pětidenního kuchařského snažení. Bezkonkurenčně s největším počtem bodů zvítězili členové Kinder country teamu, kteří si pro ostatní připravili jako předkrm švestky ve slanině, k hlavnímu chodu nám podávali farmářské brambory a jako dezert skořicový kringel.
Ještě jednou GRATUJUJEME!

Byl to senzační tábor, u kterého jste se vůbec, ale vůbec nenudili. Děkujeme hlavně všem vedoucím - dobrovolníkům, kteří pro děti připravili velmi zajímavý program, a děkujeme také za čas, který se ŠVAGRem strávili!

Na všechny malé i velké ŠVAGRy se těšíme začátkem července na letní indiánské dobrodružství.

                                                                     Za OS ŠVAGR Mgr. Aneta Kudrličková
                                                                       Albín Augustín Balát (DD Staňkov)
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1