naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie


Praha – město andělů - podruhé

Občanské sdružení ŠVAGR z Písku si v termínu od 26.10 do 30.10. 2013 pro děti z DD Písek, DD Staňkov a děti z rodin připravilo podzimní tábor v Praze. Tématem letošního tábora byly andělé.

Opět jsme byli ubytovaní v nádherném kapucínském klášteře na Loretánském náměstí, nedaleko Pražského hradu.

Děti byly rozděleny do třech malých skupin a celých pět dní poznávaly společně krásy Prahy a hledaly s několika tetami a strejdy anděly.

První den jsme prozkoumali okolí našeho ubytování, navštívili Loretu, prošli Jelením příkopem až nahoru na pražskou vyhlídku k hradní stráži a společně se vrátili zpět domů, kde jsme si vyrobili anděly z těstovin a přečetli první „Andělskou pohádku.“

Druhý den jsme navštívili Žižkovský vysílač – Tower park, který skýtal krásný pohled z výšky 93 metrů na celou rozlehlou Prahu a okolí. Na Letné jsme pouštěli draky a večer zakončili v Národním technickém muzeu.

V pondělí jsme shlédli slavnostní vojenskou přísahu před Arcibiskupským palácem, viděli pana prezidenta a odpoledne byl připravený program zvlášť pro malé a velké děti. Malé děti se odebraly do Lego muzea a na Halloweenské odpoledne a my velcí šli na neviditelnou výstavu. Na výstavě se mi velmi líbilo. Nebyla to normální výstava obrazů atd. Byla to výstava, kterou nás prováděli nevidomí lidé ve tmě. Ukazovali nám „život jejich očima.“ Hodinu jsme procházeli tématicky zařízenými pokoji jako kuchyň, obývací pokoj, koupelna, město, les, kavárna s pianem a mnoho dalšího. Na tuto výstavu budeme ještě dlouho vzpomínat, byla vážně úžasná. Krásný den zakončila prohlídka noční osvícenou Prahou.

Poslední den jsme navštívili hudebně dramatickou výstavu Vikýře PLAY v Malostranské besedě, někteří z nás byli v kině, jiní na bowlingu nebo bobové dráze. Všichni jsme si z Prahy odvezli krásné andělské zážitky, za které chceme moc poděkovat vedoucím. Především za jejich trpělivost, obětavost a krásné dny s nimi se všemi! Děkujeme.
                                                                                 Albín Augustín Balát, DD Staňkov
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1