naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Celodenní výlet


Celodenní výlet

V sobotu 28.května jsme se vydali s CK BUS TOUR Foltýnovou na celodenní výlet „Posázavským Pacifikem“.
Autobus nás odvezl do Davle, kde jsme nastoupili do parního vlaku, který byl sestaven z historických vozů 3.třídy s dřevěnými lavicemi, v čele s parní lokomotivou z r. 1917. Míjeli jsme nádhernou krajinu se spoustou vysokých náspů a hlubokých skalních zářezů. Projeli jsme dvěma tunely u Jílového u Prahy, které bylo naší výstupní stanicí, a také po jednom z našich nejvyšších kamenných železničních mostů.
Náš výlet pokračoval prohlídkou hradu Český Šternberk, který se tyčí na skále nad řekou Sázavou. Na tomto hradě se natáčel pohádkový seriál „Arabela“. V proslulé hradní zbrojnici nebo jídelně postávali u kachlových kamen Blekota s Mekotou a v otevřeném okně sedával černý havran Rumburak.
Posledním zastavením byly Hrusice, které jsou rodištěm malíře a pohádkáře Josefa Lady a kde se také zrodily příběhy známého kocoura Mikeše. Pravda, chalupa, kde Mikeš žil a kde ho Pepík ševců učil lidské řeči, chodit po zadních a nosit kabát a čepici, už dávno vystřídal novější domek. Zde je Muzeum J.Lady, kde jsou k vidění všechny jeho postavičky. Po příjemné procházce Hrusicemi jsme se občerstvili v hospodě u Sejků, v níž proběhla legendární rvačka. 
Prožili jsme nádherný den se spoustou nezapomenutelných zážitků.
Náš výlet se mohl uskutečnit díky MUDr. Radmile Růžičkové-Pflugové z Domažlic, paní Mileně Jiříkové z Karlových Varů a CK BUS TOUR Foltýnové z Horšovkého Týna. Všem moc děkujeme.
                                                                                                    Děti a tety z 5. RS
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1