naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Výlet do Zooparku v Chomutově


Výlet do Zooparku v Chomutově

Konečně jsme se dočkaly! Je neděle 10. října 2010. Vstávaly jsme v pět hodin ráno, nasnídaly se a teta noční nás odvedla na autobusovou zastávku. Nastoupily jsme do autobusu CK BUS TOUR FOLTÝNOVÁ a jely na výlet, na který jsme se tak dlouho těšily. 
Naším cílem byl Podkrušnohorský zoopark v Chomutově, kam jsme přijely v 9.00. Přivítalo nás chladné, ale nádherné podzimní ráno. U pokladny nám paní průvodkyně dala do ruky plánek celého rozlehlého zooparku a my jsme se vydaly, spolu s našimi tetami, na prohlídku. Procházely jsme kolem výběhů, kde jsme zvířata pozorovaly a povídaly si o nich. Chodily a dováděly jsme mezi volně pohybujícími se kozami s kůzlaty, ovcemi, také jsme potkaly pyšného páva,ale ten se s námi moc nekamarádil. V parku jsme užily hodně zábavy na různých prolézačkách a na lanovce. V 11.00 jsme se šly podívat na krmení tuleňů. Jsou tam celkem čtyři – samec a tři samičky. Nám se nejvíce líbil tuleň, kterého jsme pojmenovaly „Plácačka“, protože plácal ploutvemi o vodu na znamení, že chce další rybičku k obědu. Ve 12.00 jsme nasedly do objednaného terénního jeepu a ten nás odvezl do Eurosafari, což je velký výběh ve volné přírodě hned vedle zooparku. Domov zde má mnoho zvířat z Evropy, Asie a severní Afriky. Pozorovaly jsme je v bezprostřední blízkosti a v jejich přirozeném prostředí. Viděly jsme například zubry, koně Převalského, skotský skot, pižmoně, stádo poníků, buvolů, sobů, muflonů, jelena s laněmi, dva velbloudy a jiná zvířata. O životě zvířat a o jejich původu nám povídal pan průvodce.
Celodenní výlet jsme zakončily v Karlových Varech. Silný zážitek jsme měly z návštěvy podzemí pod vřídlem, nejsilnějším a nejteplejším karlovarským minerálním pramenem. Po prohlídce jsme měly volný program. Koupily jsme si lázeňské oplatky a procházely se po kolonádě mezi samými cizinci. Většina z nich mluvila rusky. U staré karlovarské tržnice jsme v 18.00 nasedly do autobusu a s novými dojmy a krásnými zážitky jely zpět domů.
Chtěly bychom poděkovat paní doktorce MUDr. Radmile Růžičkové - Pflugové z Domažlic za finanční sponzorský dar, díky kterému jsme mohly prožít tak nádherný den.
                                                                 Děti z 5. rodinné skupiny v Horšovském Týně.


 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1