naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Návštěva Plzně - 27.7.2010


Návštěva Plzně - 27.7.2010

Je čas letních her, čas prázdnin. Naši šťastnější kamarádi odjeli domů, někteří z nás však zůstali v domově. Ne všichni jeli třeba na letní tábor. A tak trávíme léto v domově. Koupeme se v bazénu, hrajeme hry na počítači, běháme venku, kluci hrajou fotbal, holky honí parádu. A je skoro polovina prázdnin za námi. Když nám tety nabídly, že bychom mohli jet na výlet, všichni jsme souhlasili. Počasí se pokazilo, na koupání v bazénu na zahradě nebylo pomyšlení a už nás nebavily naše každodenní činnosti. 
Ráno jsme se nasnídali, sbalili a vyrazili na nádraží. Tentokrát jsme jeli vlakem. Ale ne obyčejným. Dva měsíce na trati Plzeň - Domažlice jezdila souprava firmy Regiojet. Tenhle vlak se nám moc líbil. 
V Plzni jsme vystoupili a dostali jsme možnost vybrat si, kam bychom chtěli jít.
Do Muzea loutek a nebo do Zoo. Dostali jsme za úkol navštívit Infocentrum a zjistit, jaké zajímavosti můžeme v Plzni ještě vidět. Pak jsme se vydali na Plzeňské náměstí kde jsme si prohlédli Katedrálu svatého Bartoloměje, viděli jsme kde najdeme Muzeum loutek. Je jen kousíček od Muzea strašidel, kde jsme již také byli a moc se nám tam líbilo. Našli jsme i Infocentrum. 
Vybrali jsme si však návštěvu ZOO, víme totiž, že je v ní otevřená nová expozice a přibyla nová zvířata . Moc jsme se těšili. Z náměstí se můžete svézt vláčkem až k zoologické zahradě, který jezdí každou hodinu. Měli jsme štěstí a do vláčku jsme se vešli. Mnoho lidí, kteří přišli na zastávku tolik štěstí nemělo a museli počkat na další. A nelitujeme! Viděli jsme žirafy Bořka a Lexu, nosorožce, medvědy, tučňáky, opice. Zdejší zoo je vlastně i botanická zahrada, a proto je zde mnoho vzácných rostlin a dřevin. Mohli jsme vidět Vývoj přírody ve čtvrtohorách,Expozici vývoje člověka, Neolitické sídliště.Někteří z nás měli štěstí a viděli např. krmení šimpanzů, tučňáků nebo vyder. Dozvěděli jsme se, že Zoologická zahrada v Plzni již existuje 84 let, je zde více než 3000 druhů a více než 6000 zvířat. Dozvěděli jsme se např., že šimpanz je nebezpečnější než gorila, že dobroty nám tak dobře známé jako například zmrzliny, oplatky, brambůrky apod. jsou pro zvířata jed. 
A přesto lidé neustále tyto zákazy porušovali. Tady krmili medvěda, tady se zase u výběhu tygra usurijského, přímo na cedulce, kde bylo napsáno“ Děkujeme rodičům, že dbají na bezpečnost svých dětí a nevysazují je hradbu, tak aby nespadly ke zvířatům“ jeden tatínek nakláněl své dítě, aby si prohlédlo kočičku, jinde zase pracovníci upravovali zeleň a na druhé straně cesty jim neukáznění návštěvníci jejich práci podupali, protože chtěli vidět na nosorožce. Jinde maminka zase nechala malou holčičku, aby bodala kusem lanka malého tučňáka, který čekal na krmení a byl blízko plotu s ostatními tučňáky. 
Pěkně unavení jsem ukončili návštěvu Zoo, ale domů jsme ještě nejeli. Šli jsme přes město pěkně pěšky, abychom si prohlédli Plzeň, prošli jsme po dvou mostech přes řeku, jedna byla Mže, druhá Radbuza, panečku, ta ostuda, když jsme to nevěděli. Vždyť Radbuza protéká Staňkovem. Viděli jsme mnoho soch věnovaných slavným osobnostem, krásné parky a mnoho jiných zajímavostí. Všechny ale neprozradíme, raději každému řekneme, aby se do Plzně jel podívat.
Prošli jsme Plzní a došli jsme k plaveckému bazénu, kde jsme se mohli vykoupat. Tobogán, divoká řeka, venkovní a vnitřní plavecký bazén. To byla paráda.Ale uteklo to moc rychle. Pak už nám nezbylo, něž se vrátit vlakem zase zpět. Jen doufáme, že jsme zde nebyli naposled, protože jme ještě zdaleka nenavštívili všechno. Den se nám líbil a jak jsme byli unavení, poznaly tety druhý den, kdy i ti největší ranní ptáčata spala skoro až do oběda.
                                                                                Děti ze všech rodinných skupin
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1