naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Za krásami a zajímavostmi Šumavy – 19. 6. 2010


Za krásami a zajímavostmi Šumavy – 19. 6. 2010

Blížil se konec školního roku, prázdniny a někteří z nás odjedou ke svým rodinám. Na nějaký čas se rozejdeme. A tak jsme byli rádi, že můžeme zase společně poznávat naše okolí.
Tentokrát jsme chtěli poznat šumavský kraj, tedy alespoň jeho část.
Bylo pod mrakem a předpověď počasí moc nadějně nevypadla, ale my jsme se na vše připravili. Z domova jsme vyrazili po 9 hodině ráno a zastavili jsme na parkovišti u Čeňkovy pily. Počasí nám moc nepřálo, pršelo a my jsme se nevěřícně dívali na vodáky, kteří právě pokládali lodě na vodu, aby mohli sjíždět řeku Otavu. Vyjeli jsme tedy až ke kempu Antýgl a vydali jsme se stezkou podél řeky Vydry. Pomalu přestalo pršet a my jsme viděli řeku, jak proudí mezi velikými balvany. Lákalo nás to, abychom se po těch velkých kamenech prošli, ale klouzalo to. Řeka má barvu červenočernou a příroda okolo je nádherná. Viděli jsme ale i hodně nemocných stromů. Blížil se čas oběda a tak jsme sjeli k hotelu Radešov, kde jsme se naobědvali. Malý hotel vypadal jako opuštěný, ale nebyla to pravda. Pan majitel nás pozdravil a dovolil nám proběhnout se po zahradě.
Když jsme se najedli a odpočinuli jsme si, odjeli jsme do nedalekých Kašperských Hor. Tady je také dětský domov, ale dnes jsme ho nenavštívili. Šli jsme totiž do muzea. A ne ledajakého. Hlavně kluci byli paf. V Muzeu motorek bylo opravdu co vidět. Na půdě tohoto domu jsou motocykly a kola neuvěřitelných rozměrů. Nejstarší exponát je řemenový Wanderer z roku 1913. Viděli jsme zde i dřevěné kolo nebo kolo s názvem Kohout, které má průměr předního kola 160 cm. Majitel muzea nám prozradil mnoho dalších zajímavostí.
Tady ale naše návštěva nekončila, protože ve dvoře tohoto domu byl vstup do muzea hraček. Tady jsme mohli vidět ty nejroztodivnější hračky, staré, ale i nové, různé hlavolamy, panenky, expozici traktůrků, loutky. Jen si začít hrát.
Ve stejné budově je také pivovarské muzeum a na náměstí je Muzeum Šumavy, ale ty jsme si nechali na příště. Pokračovali jsme do pohádky. Nevěříte? Nedaleko obce Kolinec je malá vesnička Mlázovy, kde najdete Pohádkové království, kde panovníkem je pan Zdeněk Troška.
Chalupa plná pohádkových bytostí, ježibab, čertů a vodníků. A zahrada! Tam jsme mohli hrát, prolézat, vidět miniaturu hradu, různé skřítky. Mohli jsme využít společnosti věštkyně nebo se proměnit v ježibabu či trpaslíka. Byla to veliká legrace.
Zdaleka jsme ze Šumavy neviděli všechno, ale den se nachýlil, a tak jsme se museli vrátit. Cestou nás čekaly ještě dvě zastávky. V novém Aquacentru ve Kdyni, kde jsme se zase vyřádili a pak příprava večeře. Ptáte se, co to bylo? Kousek od Horšovského Týna je koupaliště Podhájí, kam jsme zajeli a tady jsme si opekli buřty. Vůbec se nám nechtělo zpět do domova. Den utekl jako voda. Náš kviz jsme nestihli, ale druhý den jsme si to vynahradili. A představte si, že jsme byli mnohem úspěšnější než jindy. To proto, že jsme dávali dobrý pozor, kde jsme, co vidíme a jaké zajímavosti jsme slyšeli. 
Těšíme se, kam se podíváme příště. 
                                                                                       Děti z 2. rodinné skupiny


 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1