naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Dětský den ve Staňkově


Dětský den ve Staňkově

1.červen je věnován dětem. Ne vždy se oslavy tohoto dne váží na pevné datum. Každé město, obec či vesnička pořádá oslavu Dne dětí tak jak jsou tento den schopny zorganizovat. 
Děti z našeho dětského domova oslavovaly dvakrát. Jednou byly pozvány na dětský den v obci Všepadly, kde zahrály pro místní děti a jejich rodiny pohádku „O zvířátkách a loupežnících“, a pak se mohly zapojit do víru her s ostatními. Celý den si náramně užily, počasí bylo krásné a tak se jim ani vracet domů nechtělo.
Ta hlavní oslava dne dětí se konala u nás ve Staňkově. Náš kamarád a patron Karel Voříšek se rozhodl potěšit nejen děti z dětského domova, ale i z našeho okolí. Dne
13. 6. 2010 přijel i se svými nejbližšími a věnoval svůj čas v prostoru Sokolovny, kde provázel programem celé odpoledne všechny přítomné. Součástí programu byly nejen soutěže pro děti, ale i různá vystoupení samotných dětí. Pro děti v domově vše začalo již dopoledne, protože pro hosty připravily oběd. Pak se všichni odebrali na místo.
Mohli jsme vidět Večerníčky z Mateřské školy ve Staňkově. Děti z dětského domova ukázaly, kolik toho umí, např. břišní tanec, zahrály pohádku, tancovaly Hip- Hop, aerobik, účastnice Miss Dětských domovů Kristýna předvedla svoji volnou disciplínu s pejskem Hesinkou, Lukáš zase ukázal své umění v Beatboxu. Děti z DDÚ Plzeň zahrály na hudební nástroje a zatancovaly. Karel dostal dárek od dětí ze Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Robinson v Klenčí pod Čerchovem v podobě hudebního pásma z Chodska. Bylo to poděkování za krásný den, který děti prožily s Karlem v Praze. Místní dobrovolní hasiči předvedli dvě generace svých členů v praktických ukázkách. Malí hrdinové hasili pomyslné domy a velcí hasiči předvedli, jak krotí plameny v hořícím autě. Všem divákům se tajil dech, když viděli, jak rychle vozidlo vzplálo.
Hostem dětského dne ve Staňkově byl také další člen Občanského sdružení Vespojení, zpěvák Jaroslav Parči, který přijel děti potěšit krásnými písničkami. Jeho zpěv prolínal programem po celé odpoledne a určitě si u nás získal mnoho fanoušků nejen z řad dětí. 
Soutěže pro děti připravili nejen zaměstnanci dětského domova, ale také místní oddíl Skautů, Policie ČR, členové Sokola, kteří zajistili i občerstvení. Děti za své výkony dostaly žetony, které směnily za jízdu na kolotoči, zmrzlinu, sladkou odměnu či nějakou věcnou cenu.
Počasí nám přálo a odpoledne uběhlo moc rychle, stejně jako rychle běží čas, vzpomínka na tyto chvíle však zůstane. Všem se den líbil, a proto věříme, že se za rok zase uvidíme.
Za všechny děti děkuji Karlovi Voříškovi a Jardovi Parčimu a jejich blízkým za krásné odpoledne, jejich přátelství a lásku k dětem. Poděkování patři i všem sponzorům této akce a Městu Staňkov za finanční podporu celé akce.
                                                                                            Teta Jarka DD Staňkov

Sponzoři Dne dětí: Dětský domov Staňkov, Město Staňkov, Sokol Staňkov, Stříbrná rosa Staňkov, Sbor dobrovolných hasičů Staňkov, Skauti Staňkov,OS VESPOJENÍ, ZKD Sušice - prodejna TUTY Staňkov, Restaurace Na Mlýnské, prodejna Horizont Staňkov, Pekárna Kotačka Staňkov, FONTANA WATERCOOLERS, s.r.o.
areál ŠKODA-KARLOV, Plzeň, Šťávy Plzeň, Česká spořitelna, Česká pošta, Intersparr Delta Horšovský Týn, Fi. Orion.
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1