naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Chorvatsko


Chorvatsko

CHORVATSKO – MAKARSKÁ RIVIJERA 31.5.- 12.6.2010
HOTEL RIVIJERA, PAVILON GLORIA


31.5. ve 14.30 hodin jsme se konečně dočkali. Přijel pro nás autobus a vydali jsme se k MOŘI.
Po dlouhé a únavné 17 hodinové cestě jsme dorazili do hotelu Rivijéra a ubytovali se v pavilonu Gloria. V sousedství byly ubytovány děti z DD Chomutova.
Ubytovaní ve tří lůžkových pokojích s příslušenstvím a stravování s plnou penzí bylo pro nás velmi pohodlné a příjemné. Velmi rychle jsme se sblížili se středomořskou kuchyní a zvykli jsme si na vysoké teploty. Nejvíce nám chutnalo kuřecí a krůtí maso upravené mnoha způsoby. Teta si objednávala různé druhy ryb a mořských živočichů. To jsme my jen opatrně nahlíželi. Vše končilo rychle v našich bříškách v očekávání něčeho sladkého. Každý den bylo čerstvé ovoce, banány a jablka, a sladké palačinky nebo pečená jablka v těstíčku. Občas teta stihla naservírovat i jiné zákusky. ( Hostů bylo mnoho a těchto minizákusků jen málo). Mrzelo nás, že ani jednou jsme nedostali zmrzlinu. Chodili jsme na ni s tetou do stánku u moře, kde nám pan prodavač připravil při jejím servírování i malou SHOW.
Nejkrásnější ale bylo koupání v moři. Voda byla čistá a průhledná. Jen Maruška s Daníkem nedokázali pochopit „ proč je tak slaná a kdo ji osolil.“ Do posledního dne vstávali se slovy: „ Půjdeme se dnes koupat do bazénu?“ Také jsme nasbírali hodně mušlí a mořských koníků. Slávek na jednoho šlápl a teta mu hodinu vyndávala bodliny. Ve městě jsme navštívili krásné muzeum mořských živočichů žijících v oblasti Makarské riviéry. Sami jsme našli kromě mušlí také mořskou okurku, hvězdici a malé krabíky. Dokonce jsme viděli přímo z naší pláže delfína. 
Maruška, Daník a Soňa se naučili v moři plavat bez rukávků. Večery jsme trávili na sportovním hřišti. Hráli jsme volejbal, nohejbal, vybíjenou a pingpong. Menší děti chodily na dětskou diskotéku s programem a soutěžemi. Soňa vyhrála 1. místo a získala knížku a diplom. Při odjezdu nám pomáhala jedna paní, která si v průběhu pobytu hrála a povídala s Maruškou a menšími dětmi. Pomohla nám při stěhování těžkých kufrů k autobusu. Byli jsme jí moc vděční a dali jsme jí na rozloučenou sluníčko. Na cestu zpět jsme se lépe vybavili oblečením na noc a rozsadili se 
s malými dětmi. Vyplatilo se! Cesta zpět byla rychlejší a více jsme si odpočinuli a vyspali se. Bylo nám u moře moc hezky. Budeme dlouho vzpomínat na Chorvatsko, moře a ochotné a vstřícné lidi, které jsme tam poznali.
Děkujeme také DD Planá u Mariánských Lázní, že nás vzali společně do autobusu a umožnili nám trávit čas před prázdninami u moře.

Děti z DD Staňkov – Kristýna, Jana, Vlaďka, Pepa, Slávek, Daník, Maruška, Jenny a Soňa 
a teta Lenka
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1