naše logo

menu

úvodní stránka
kontakty
historie DD
kroužky
projekty
Krok do života 1
Robinson Klenčí
Robinson Stod
doklady k přijetí dítěte do ZDVOP Robinson
Standardy kvality SPOD 
dokumenty
GDPR
informace
úřední deska
naši sponzoři
akce + fotogalerie
naše Hesinka
napište nám
autor stránek

naše město
 

fotogalerie - Pokračování cest za poznáním – 8. 5. 2010


Pokračování cest za poznáním – 8. 5. 2010

Když jsme vyjeli na první turistický výlet, slíbili jsme si, že určitě nebude poslední. A tak jeden víkend v květnu nám strejda s tetou jeli ukázat zvláštní místo. 
Protože teta i strejda věděli, že budeme mít náročný den, měli pro nás překvapení. Ráno jsme vyjeli správným směrem, ale nejdříve jsme zastavili v plaveckém bazénu na Přimdě. Tamní děti se mají, bazén mají totiž přímo u školy. Není velký, ale našli jsme tam tobogán, brouzdaliště a plavci si mohli zaplavat a zaskákat v zóně pro plavce. 
Pak jsme projeli krásnou krajinou Českého lesa. Když jsme zaparkovali, moc se nám nelíbilo, že musíme jít do toho kopce před námi. Strejda řekl, že tam auta nesmí jezdit, a nás na cestě míjelo auto za autem. Ale nám to vlastně nevadilo. Někteří dokonce plnili svůj domácí úkol z přírodopisu a sbírali rostliny do herbáře. Teta dala Renému fotoaparát a pověřila ho focením všeho zajímavého. A některé záběry můžete vidět.
Bylo nám divné, kolik lidí mělo stejný nápad jít na tenhle kopec. Pak jsme se dozvěděli, že jsme v bývalém vojenském (hraničním) prostoru, který se nazývá Zvon. Nachází se nedaleko města Bělá nad Radbuzou, blízko bývalé státní hranice. A tato vojenská hláska se otvírá pro veřejnost jen jeden den v roce. Měli jsme možnost podívat se z nejvyššího patra hlásky na krajinu kolem. Bylo pěkné počasí, a proto bylo vidět daleko. Mohli jsme se dozvědět něco z historie tohoto prostoru. 
Po prohlídce, odpočinku a malé svačině jsme zase sešli k autům a pokračovali. Kam? Původní místo, kam jsme měli jet, obsadili turisti, a tak jsme pokračovali a zastavili jsme na místě, kterému se říká Perlák. Je to soukromý pozemek, který ale může využít kdokoli, pokud se zde chová slušně. My jsme si zde opekli buřty k večeři, zahráli fotbal, proběhli jsme se. Bohužel všechno má svůj čas a tak i náš výlet musel skončit. Uklidili jsme po sobě a vypravili jsme se zpět do domova.
Myslíte, že je to konec vyprávění? Kdepak! Večer byl kviz. Teta se strejdou připravili záludné otázky, jak jsme dávali celý den pozor. Ti nejlepší vyhráli sladkou odměnu. 

Všichni se těšíme na další výlet. 
                                                                                        Děti z 3. rodinné skupiny
 

náš facebook

naši sponzoři

sociální automobil

Hafík

Robinson

Robinson

Krok do života 1